O mnie

Maciej Pawlik jest specjalistą urologiem. Posiada prestiżowy certyfikat specjalisty Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – Fellow of the European Board of Urology (FEBU) honorowany przez Polskie Towarzystwo Urologiczne.

Od 2007 roku pracuje w Klinice Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na stanowisku Starszego Asystenta, gdzie ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy (w tym laser do kruszenia kamieni i usuwania prostaty). Wykonuje szereg operacji technikami małoinwazyjnymi – endoskopowymi np. usunięcie guza pęcherza moczowego TUR-B, usunięcie prostaty TUR-P, usunięcia kamieni z dróg moczowych (URS,ESWL) czy zwężenia cewki moczowej. Dostęp do nowocześnie wyposażonej sali operacyjnej pozwala na wykonywanie operacji urologicznych, w tym usunięcia pęcherza moczowego, prostaty i nerki, a także operacje usunięcia guza nerki z pozostawieniem zdrowego miąższu nerki (NSS). Wykonuje także zabiegi, takie jak usunięcie wodniaka jądra, raka jądra, założenie taśmy w wysiłkowym nietrzymaniu moczu, cystoskopię, biopsję pęcherza i prostaty. Pacjenci po operacjach mają poczucie bezpieczeństwa, ponieważ jako jedyni w Poznaniu mamy lekarza dyżurnego urologa będącego cały czas w Klinice. Drugi urolog (specjalista) jest pod telefonem przez cały dyżur.
Dr Pawlik prowadzi Specjalistyczny Gabinet Urologiczny przy ul. Anny Danysz 13 w Poznaniu (Podolany). Wykonuje skrupulatnie badanie USG i USG Doppler nowoczesnym aparatem USG. Specjalizje się w zabiegach leczenia stulejki (obrzezanie, plastyka napletka) oraz krótkiego wędzidełka, a także w usuwaniu znamion i brodawek hpv. Dbając o zdrowie swoich pacjentów postępuje według najnowszych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Urologicznego i najwyższych standardów etyki zawodowej.

Znany ze swojej empatii, delikatności i dokładności w trakcie badania, całościowego ujęcia człowieka oraz doskonałych relacji ze swoimi pacjentami.

Posiada szeroką wiedzę przedmiotową na temat badań kontrolnych poprzez działania profilaktyczno-edukacyjne, aż po skomplikowane schorzenia, dzięki której pacjenci doktora Macieja Pawlika są w dobrych rękach.

W razie konieczności wykonuje badanie histopatologiczne usuniętej zmiany. Współpracuje z lekarzami onkologami, umożliwiając skuteczne leczenie nowotworów (rak prostaty, rak pęcherza, rak nerki, rak jądra, rak prącia).

Uczestniczy w licznych konferencjach naukowych i szkoleniowych w Europie dbając o aktualny stan wiedzy i trendów w urologii.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Urologicznego (PTU) oraz prestiżowego Europejskiego Towarzystwa Urologicznego – European Association of Urology (EAU).

Facebook:
Specjalista Urolog Poznań

Prywatnie: 
Mąż, ojciec dwójki dzieci

Zainteresowania:
Lech Poznań, piłka nożna, narty.

Dlaczego warto?
Wysoka jakość. Komfort. Bezpieczeństwo. Skuteczność. Konkurencyjne ceny.