Stulejka

O stulejce słów kilka:

Stulejka jest zwężeniem napletka uniemożliwiającym lub utrudniającym zsunięcie go z żołędzi. Problem stulejki dotyczy zarówno małych chłopców, jak i dojrzałych mężczyzn. Im szybciej usuniemy stulejkę, tym lepiej.
Zabieg usunięcia stulejki należy do prostych zabiegów i można wykonać w każdym wieku.
Stulejka może być wrodzona lub nabyta. Stulejka wrodzona ustępuje u większości chłopców do końca 5 roku życia. Przetrwała jest często wynikiem nieprawidłowej pielęgnacji i nieodpowiednich nawyków higieny, np. nieodciągania napletka w czasie oddawania moczu lub kąpieli.Stulejka nabyta powstaje w wyniku stanów zapalnych cewki moczowej, napletka lub żołędzi, nieprawidłowej higieny, a także powikłań cukrzycowych i powtarzających się mikrourazów napletka.Stulejka uniemożliwia normalne życie seksualne, sprawiając ból i dyskomfort podczas współżycia oraz nawrotowe stany zapalne u mężczyzny i partnerki.

 

Metody leczenia zabiegowego stulejki:
– operacja plastyczna z zachowaniem napletka;
– częściowe lub całkowite usunięcie napletka prącia (obrzezanie)

Przebieg zabiegu:

Obrzezanie jest procedurą chirurgiczną, w czasie której część skóry pokrywającej żołądź prącia, czyli napletek, jest usuwana. Obrzezanie sprzyja utrzymaniu higieny intymnej prącia, zmniejsza ryzyko zakażeń przenoszonych drogą płciową. Brzegi rany po usunięciu zwężonego napletka zszywa się nicią chirurgiczną, całkowicie rozpuszczalną po ok. 2-3 tygodniach. Rana po zabiegu zabezpieczona jest ściśle założonym opatrunkiem, który chroni przed dostępem bakterii. Zaleca się codzienną zmianę opatrunku (lekarz dokładnie tłumaczy sposób zmiany opatrunku) i utrzymywanie prącia w pozycji do góry (przy pomocy plastra przyklejonego do brzucha) przez około 10 dni.Zabieg usunięcia stulejki wykonuje się u mężczyzn w znieczuleniu miejscowym – przebieg zabiegu jest całkowicie niebolesny. Operacja plastyczna jest możliwa u mężczyzn bez aktywnego stanu zapalnego, bez blizny obejmującej wnętrze napletka. Po zabiegu obwód napletka jest szeroki – umożliwia swobodne przesuwanie napletka.

Oferuję bardzo krótkie terminy zabiegów. Zabiegi realizuję w nowoczesnym gabinecie urologicznym w Poznaniu.

W celu umówienia się na zabieg zapraszam do kontaktu – kliknij tutaj.